14березня

Як співвідноситься вік собаки з віком людини?

Шкода, та життя немилостиве як до нас, так і до наших домашніх улюбленців. Стрімкий плин часу невблаганно наближає той момент, коли наше земне існування припиняється. І в наших чотириногих друзів цього часу, на жаль, значно менше ніж у нас, тому рано чи пізно настає момент коли нам доводиться прощатися назавжди із своїм вірним супутником життя.

Для того, щоб порівняти вік собаки і людини, зазвичай її вік помножують на сім, міркуючи, що життя цього виду тварин в сім разів менше життя людського. В чомусь це припущення вірне, але не зовсім точне: по-перше - сука у річному віці вже має здатність привести потомство, що не скажеш про семирічну дівчинку, по-друге - в останні десятиліття вік собаки став дещо триваліше.

Зважаючи на більш інтенсивний розвиток наших менших братів впродовж перших п'яти років життя, необхідно відповідно й збільшувати коефіцієнт відношення нашого життя і життя тварин. Наведена нижче таблиця №1 Д.Пуньєті допомагає більш точно визначити людський еквівалент віку собаки.

Звісно тривалість життя собак залежить від багатьох факторів. Довше живуть собаки, що ведуть активний спосіб життя, мешкають у сільській місцевості, забезпечені раціональним та збалансованим харчуванням. Попри зусилля багатьох кінологічних асоціацій утримати генетичний матеріал в чистому вигляді, метиси по своїй життєздатності значно випереджають своїх чистопородних братів. Та й сама порода вагомо впливає на вік життя собак. Так, наприклад, німецькі вівчарки та боксери живуть в середньому 12-14 років, тоді як фокстер'єри доживають до 18-20. Тобто, швидкість старіння у собак великих порід чи не в двічі більша, ніж у тварин-карликів. Тому деякі спеціалісти пропонують визначати відносний вік свого домашнього улюбленця за іншою схемою, яка представлена в  таблиці №2.

У віці 7-8 років у собаки починається старість. Поступово зростає її потреба в спокої та теплі, не так чітко виконуються команди, підвищується втомлюваність і дратівливість. Як і в більшості людей похилого віку, загострюються хронічні захворювання, слабшає зір та слух, зношуються зуби, вже не так працює серце. І дуже часто власник тварини звертає увагу на проблеми із здоров'ям свого улюбленця запізно або зволікає із візитом до ветеринарного лікаря. Тому й лікування в таких випадках в основному ускладнене чи неефективне.

Таблиця №1

              

Таблиця №2

 


Коли постаріємо ми, про нас, звичайно, піклуватимуться наші рідні й близькі. Для собаки найближча істота - це її хазяїн. І тільки від нас в більшості випадків залежить тривалість щасливих років життя нашого улюбленця.

Posted in Статті

Комментарии (0)

Добавить комментарии

Вы комментируете как Гость.

Отменить Посылаем я...

Партнери

Ми в соціальних мережах:

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Slideshow
Background Color
Background Image
Bottom
Text Color
Link Color