14березня

Як співвідноситься вік кішки і людини?

Дуже багато власників кішок часто намагаються зіставити вік вихованців з людським, і найпоширеніше з правил, яке часто використовується, – множення числа років кішки на 7. Вважається, що таким і буде вік тварини в перерахунку на людські мірки. При такій системі підрахунку однорічна тварина відповідала б семирічній дитині, кішка двох років – чотирнадцятирічному підлітку, дванадцятирічна – старцю 96 років. Котячі двадцять років відповідали б людським 140 рокам і так далі. Однак насправді це не дозволяє по-справжньому чітко зіставити всі стадії розвитку людського і котячого організмів.

Фелінологи стверджують, що вік кішки і людини дійсно можна зіставити один з одним, однак проводити підрахунки потрібно інакше, і кожен рік різниця і способи підрахунків будуть різними.

Одномісячне кошеня можна прирівняти за розвитком до піврічної дитини. У два місяці, його вік дорівнює одному людському року, в 6 місяців – десяти рокам.

А далі вже простежується така відповідність:

 • 1 рік кішці – 15 років людині
 • 2 роки кішці – 24 роки людині
 • 3 роки кішці – 28 років людині
 • 4 роки кішці – 32 роки людині
 • 5 років кішці – 36 років людині
 • 6 років кішці – 40 років людині
 • 7 років кішці – 44 роки людині
 • 8 років кішці – 48 років людині
 • 9 років кішці – 52 роки людині
 • 10 років кішці – 56 років людині
 • 11 років кішці – 60 років людині
 • 12 років кішці – 64 роки людині

До 12 років схема підрахунку співвідношення віку кішки і людини в різних джерелах однакова. Після 12 річного віку кішки, думки про співвідношення її віку з людським з незначною різницею розходяться. Є три варіанти:

1) з 13 років і далі кожен рік життя кішки дорівнює 4 рокам життя людини

2) з 13 років і далі кожен рік життя кішки дорівнює 3 рокам життя людини

3) з 13 років до 16 років кожен рік життя кішки дорівнює 4 рокам життя людини, а з 16 років – 3 років життя людини.

Якщо уважно придивитися до життя кішки, то видно, що таке зіставлення цілком осмислено. Наприклад, у перший рік життя кішка вчиться жити самостійно і незалежно від своєї матері, вчиться полювати, добувати їжу, ладити з новою сім'єю. У перший же рік кішка зазвичай досягає статевої зрілості (з деякими кішками це відбувається вже в шість місяців). Більшість представників роду людського досягають статевої зрілості якраз приблизно до п'ятнадцяти років.

Дворічна кішка – це вже цілком доросла тварина з усталеним характером і ставленням до життя, вона вже знає, чого хоче від оточуючих, і чудово розуміє, як їй цього добитися, – декому з людей тільки-тільки вдається досягти цього рівня до 24 років !

Можна вважати, що кішка досягла середнього віку, коли їй виповниться 8 років. На різних кішках, точно так само, як у випадку з людьми, руйнівна дія часу позначається по-різному, так що період середнього віку може розтягнутися на невизначений час – від 8 років приблизно до 16. Точно так само, як деякі люди здатні бігати марафонську дистанцію в 70 років, а то і відправляються в турпоходи у 80 з гаком років, одні кішки в 20 років з радістю продовжують тягати своїм господарям спійманих мишок, в той час як інші в 10 ледве забираються на лавочку, щоб погріти свої старі кістки.

Якщо вважати, що 12 років – це вік, до якого кішка дослужилася до виходу на пенсію, то 15-річна кішка цілком може відповідати людині 76 років, ну а 20-річні зустрічаються також рідко, як старці 92 років.

Середня тривалість життя кішок становить 10-15 років. В силу різних причин бродячі коти живуть набагато менше: 3-5 років. Зустрічаються і кішки-довгожителі. Так, за даними книги рекордів Гінесса, довше всіх відомих домашніх кішок, по 34 роки, прожили плямиста кішка Ма з Великобританії і кіт Гранпа Рекс Ален із США.

Posted in Статті

Комментарии (0)

Добавить комментарии

Вы комментируете как Гость.

Отменить Посылаем я...

Партнери

Ми в соціальних мережах:

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Slideshow
Background Color
Background Image
Bottom
Text Color
Link Color