27листопада

Про роль ЕКГ у діагностиці серцево-судинних захворювань.

Згідно досліджень, які проводились у ветеринарних клінаках США, частота серцевих захворювань складає 9,3 % у собак, з них набутті зустрічаються значно частіше, ніж вродженні.

Рівень обслуговування і технічного оснащення європейських та американських клінік дозволяє виявляти на ранніх стадіях розвитку і діагностувати різні хвороби серця. Щоб лікування було ефективним і давало найменше побічних ефектів, потрібно проводити дуже ретельну діагностику.

Провідні ветеринарні кардіологи радять проводити рентгенологічне і ультразвукове дослідження серця, електрокардіограму, гематологічний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, ендокринологічні тести, і ще ряд спеціальних досліджень. Серед цих діагностичних тестів загальний огляд та електрокардіограма є простими, не травматичними та технічно доступними в наших українських реаліях.


Звичайно, електрокардіограма не може виявити вроджену ваду серця, але без неї неможливо, встановити яке саме порушення ритму спостерігається у пацієнта. У собак не буває інфаркту міокарду, як окремої патології, на відмінну від людей, але теж існує ішемічні явища ( порушення коронарного кровообігу ), які можна побачити на кардіограмі. Тобто, електрокардіограма не може замінити інших досліджень, але на ранніх етапах діагностики може стати вектором, якій вказує на ті дослідження, без яких неможливо поставити діагноз.


Потрібно пам`ятати, що навіть на даний час багато змін на кардіограмі трактуються по різному - різні лікарські школи по різному оцінюють і інтерпретують однакові зображення, проте усі вони в один голос заявляють, що кардіологічний діагноз завжди не повний. Тому електрокардіограма - це лише симптом, лікувати потрібно саме пацієнта, правильніше, допомогти йому, створити комфортні умови і постаратися якнайдовше їх підтримувати.


Якість електрокардіограми залежить, як це не дивно, у великій мірі від пацієнта - дуже емоційні і налякані, можуть своєю поведінкою створювати"артефакти" на папері, таким чином, додаючи роботи лікарю при розшифровці. Тому в силу свого розміру та характеру інформативність кардограми є нижчою у котів, ніж у собак. Достатньо, навіть, того щоб котик муркав - і вже це впливає на кардіограму. Проте, як би себе пацієнт не вів - важких розладів ритму приховати він не зможе.


Вічне питання - так бути кардіограмі чи ні у діагностиці хвороб серця у дрібних тварин, можна вважати закритим - звичайно, так, - хоча існує і багато але ... Не чекайте, що лікар, поставить діагноз лише по кардіограмі і тим більше вилікує вашого улюбленця, проте перший крок і доволі великий, щодо лікування буде зроблено!!!

Автор - Дмитро Косатий.

Posted in Статті

Комментарии (0)

Добавить комментарии

Вы комментируете как Гость.

Отменить Посылаем я...

Партнери

Ми в соціальних мережах:

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Slideshow
Background Color
Background Image
Bottom
Text Color
Link Color