27лютого

Волосяні комочки

Кішки присв'ячують дуже багато часу догляду за шерстю, особливо якщо доступ за межі помешкання для них закритий. Такі кішки аж до 30%  свого часу проводять вилизуючи себе.

Наслідки вилизування шерсті. 

Явище миття досить важливе, адже виконує кілька важливих функцій:

- терморегуляція (зволоження і освіження шерсті);

- заспокоєння (зниження стрессу);

- гігієна (усунення забруднення та випавшої шерсті). 

Шорсткий язик кішки, що покритий гачкоподібними сосочками, діє як щітка, розчісуючи та усуваючи випавший шерстяний покрив.  Більшість такої шерсті кішка проковтує, а потім найчастіше  вона виводиться разом з калом.  Кількість шерсті, що виводиться з організму з калом складає 45-85 мг.\кг. маси тіла, що відповідає близько 10 см3 у випадку кішки массою 4 кг (Tournier, 2004).

Проковтнута шерсть може кумулюватися в шлунково-кишковому тракті, утворюючи волосяні комочки (пілобезоари), що провокує порушення функції травлення. Ризик все ж досить індивідульний, оскільки деякі особини є особливо сприятливі до утворення волосяних комочків. Наприклад понад 60% власників кішок персидської породи зустрічалися з порушенням травлення у своїх кішок, причиною чому були якраз пілобезоари.

Волосяні комочки  можуть бути виведені з організму двома способами:

 - шляхом рвоти;

 - з каловими массами, що передбачає їх рух через весь шлунково-кишковий тракт, і що часто провокує понос, чи запор.

Напротязі року з калом з організму виводиться 60-120 гр. шерсті, що відповідає об'єму 1,5-3 літрів.

Часом трапляється навіть, що пілобезоари, згромаджені в каловій масі, провокують цілковиту затримку пасажу в кишечнику, тобто непрохідність кишечника.

В своїй практиці аж 52% лікарів ветеринарної медицини зустрічалися з проблемою закупорення кишечника волосяними комочками, з яких 43% в якості необхідної міри рекомендували власникам провести хірургічне втручання.

Чинники, що прияють утворенню пілобезоарів.

Явище утворення волосяних комочків найчастіше зустрічається у довгошерстних кішок, особливо під-час линьки (весна та осінь).

Наявність сплутаної шерсті, колтунів, інвазії бліх збільшують інтенсивність вилизування, що збільшує ризик утворення волосяних комочків.

У кішок, що перебувають вдома ризик утворення пілобезоарів  значно вищий, адже кішки, що мають доступ за межі помешкання часом спонтанно з’їдають певні рослини, що сприяє видаленню проковтнутої шерсті.

До запорів і непрохідності більш наражені кішки в старшому віці, оскільки з віком пасаж вмістимого в кишечнику сповільнюється.

Як запобігти розладам травлення, що викликані волосяними комочками?

Регулярне вичісування.

Воно дозволяє усунути випавшу шерсть, завдяки чому значно зменшує кількість шерсті, що буде проковтнута кішкою.

Сприяння натуральній евакуації волосяних комочків: дієта, багата на клітковину.

Евакуації пілобезоарів сприяє швидке опорожнення шлунку та кишечника, що унеможливлює залежування шерсті і зближення її, наслідком чого є утворення волосяних комочків. Цього можна уникнути застосовуючи спеціальну дієту багату на клітковину. Такі дієти представлені на ринку у формі комерційних кормів як елітного, так і екном класу.

Використання спеціальних засобів, що не допускають утворення волосяних комочків.

Це комплексні препарати, що позбавляють кішку проблем з відригуванням шерсті, сприяючи її безпечному виведенню через шлунково-кишковий тракт. До їх складу входять компоненти рослинного походження, білки, жири і зазвичай кішки охоче їх поїдають.

 

Posted in Статті

Комментарии (0)

Добавить комментарии

Вы комментируете как Гость.

Отменить Посылаем я...

Партнери

Ми в соціальних мережах:

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Slideshow
Background Color
Background Image
Bottom
Text Color
Link Color