Як стригти кігті домашнім улюбленцям

Ніби така, здавалося б неважлива, процедура як підстригання кігтів, насправді є необхідною як для котів, так і собак!

Лиш уявіть собі, що між кігтями та опорно-руховим апаратом тварин існує зв’язок, коли у тваринки виростають довгі кігті, це змушує її ставити лапку криво, відповідно йде неправильне навантаження на суглоби та зв’язки. Окрім того, відростаючи кіготь частіше закручується всередину і може травмувати пучку лапки, особливо у котів, адже у них кігті значно гостріші, ніж у собак.

Якщо Ви багато гуляєте зі своїм собакою, тоді Ваша домашня тваринка сам сточує кігті по асфальту, бігаючи, риючи землю тощо. Та, все-таки, постійно оглядайте лапки та кігтики Вашого улюбленця! У собак маленьких порід кігті відростають значно швидше, адже вага у них невелика і активних прогулянок менше, тому природнього сточування не відбувається. Тож дрібним породам собак варто обрізати кігтики приблизно 1 раз на два тижні або рідше, в залежності від активності. Насправді сказати точно як часто потрібно обрізати кігті неможливо, це все індивідуально.

Власники котів знають, як коти природньо сточують кігтики: об дивани, крісла, стільці і т.п, та для цього є спеціальні стовпчики, які називають дряпками.

Якщо у Вашого улюбленця білі кігтики, то Вам гарно видно пульпу (внутрішю частину кігтя), в якій є кровоносних судин і вона є дуже чутливою, тож підстригаючи кігті важливо її не зачіпити, адже це буде боляче для Вашого котика/песика, і вона почне кровоточити. Якщо кігтик чорний, тоді стригти треба дуже обережно, потроху відрізаючи кігтик.

На прикріпленому зображені гарно видно, як правильно підрізати кігтики.

Перед початком процедури підготуйте бинтик з перекисом, на випадок, якщо таки травмуєте пульпу, одразу міцно притисніть бинтик до ранки та тримайте до зупинки крові.

Не варто цю процедуру виконувати звичайними ножицями чи щипчиками, у зоомагазинах чи ветаптеках можете придбати спеціальні кігтерізки.

Важливо знати, що пульпа росте, так само як кіготь, і навпаки, якщо Ви стежите за лапками і часто підрізаєте кігтики то пульпа «відступає» і це полегшує процес.