21січня

Як транспортувати кішку?

Перш за все пам`ятайте – будь-яка подорож може викликати стрес у Вашої кішки, тому Ви повинні зробити усе можливе, щоб цей стрес пом`якшити.

Стрес пов`язаний з багатьма факторами. Якщо Ваша киця домашня, то головним стресовим фактором є зміна буденної обстановки. Також стрес пов`язаний з незвичністю відчуттів. У випадку подорожей транспортом тварина розуміє, що вона знаходиться в приміщенні, та в її розумінні приміщення має бути статичним, а в данному випадку приміщення рухається з шаленою, по її міркам, швидкістю. Наступний фактор – через швидкість тварина не в змозі запам`ятовувати дорогу. Справа в тому, що коли тварина відходить достатньо далеко від дому, вона намагається запам`ятати дорогу – візуально, по запаху тощо. У даній ситуації тваринка не встигає фіксувати візуальних елементів, їй не доступні запахи. Вона панікує, тому що  боїться загубитися. Внаслідок цього  у Вашого улюбленця може виникнути недовіра чи агресія по відношенню до Вас. У нього виникає питання – навіщо Ви порушили звичний хід його життя? Зрештою навколо  занадто багато всього – гучні і незвичні звуки, багато людей (а Ваша тваринка звикла до обмеженої, знайомої їй кількості людей).


Найзручніше тварину везти у клініку автомобілем  і у спеціальній переносці, якщо у Вас є автомобіль і Ви часто подорожуєте разом з кішкою. У іншому випадку можна купити в зоомагазині спеціальну сумку, використати наплечник, сумку або просто кошик та щільно накрити його зверху (будьте обережні літом – у сумці чи переносці з тканини тварині буде душно!)

Якщо відстань до клініки невелика, краще піти пішки, уникаючи гучних вулиць, щоб у кішки не було додаткового стресу. Якщо до клініки потрібно їхати, викличте таксі. Користуватися громадським транспортом можна в тому випадку, якщо від вашого будинку до клініки їздить пряма маршрутка і вона не переповнена людьми. Не забувайте погладжувати тваринку, ласкаво звертатися до неї, заспокоювати. Це гасить панічну поведінку - кішка буде вести себе насторожено, але відносно спокійно. Та у випадку громадського транспорту обов`язковою умовою є наявність переноски. Тваринка може перелякатися, вириватися, почати дряпатись і Ви можете її просто не втримати.

Деякі власники тварин запитують чи можна кішці перед поїздкою давати заспокійливі препарати. Якщо мова йде про трав`яні препарати, то так. У випадку використання транквілізаторів рішення має приймати лікар.

У випадку поїздки автомобілем не ризикуйте – не випускайте кішку в салон автомобіля, бо це дуже небезпечно! Вона може вистрибнути через вікно, або завадити водію виконати ту чи іншу дію.

Отже, в автомобілі кішка їде тільки в переносці з закритими дверцятами. Можна пошити для переноски чохол з світлонепроникної тканини. У затемненному просторі коти  почувають себе значно комфортніше. Окрім того Вам не прийдеться перейматися тим, що вона може простудитися.

У жодному разі не залишайте улюбленця одного в салоні автомобіля, тим паче літом - тварина може отримати тепловий удар!

Часто тварини, які вже відвідували ветеринарні клініки і знайомі з неприємними відчуттями від ветеринарних процедур, асоціюють поїздку саме з візитом до лікаря і відповідними неприємними відчуттями. Зрозуміло, що ці асоціації не додають спокою.

І ще кілька важливих моментів при транспортуванні тварин:

- пам`ятайте – при хворобливих станах стрес лише посилюється;

- перед поїздкою бажано, щоб тварина сходила в туалет; також не варто давати  тварині занадто великих порцій їжі;

- стежте за комфортною для тварини температурою і доступом до свіжого повітря;

- літом, коли на вулиці дуже гаряче, бажано мати воду і мисочку;

- закрийте вікна автомобіля, щоб обмежити свого улюбленця від зовнішнього шуму, також не включайте гучно музику;

- пам`ятайте, для тварин, як і для дітей,  діє правило: я не бачу – мене не бачать – я в безпеці;

- можна взяти в дорогу щось, що нагадуватиме тваринці про дім (наприклад іграшку – навряд чи вона захоче погратися, та така іграшка діяла б заспокійливо);

- розмовляйте з Вашим улюбленцем спокійним голосом, не сваріть його, погладжуйте, виявляйте свое задоволення тим, що він веде собе слухняно.

Бажаємо здоров`я Вам та Вашим улюбленцям!

 

Автор - Павло Плясківський.

Posted in Статті

Комментарии (0)

Добавить комментарии

Вы комментируете как Гость.

Отменить Посылаем я...

Партнери

Ми в соціальних мережах:

Body
Background Color
Text Color
Link Color
Background Image
Slideshow
Background Color
Background Image
Bottom
Text Color
Link Color